slodko

Temat: Wajda w "Izwiestijach": Putin się myli
Doktryna rosyjska Ja nie mowie o doktrynie Rosji ale o stosunku polskiej opinii publicznej do Rosji. Ktory jest negatywny co nie jest rzecza dobra. Bo Rosja to sasiad silny kraj i kiedys sie ze swoich problemow wykaraska. Jak czytam czy slucham antyrosyjskich podzegaczy politycznych jak Kaczynski, to mysla ze wlasnie gra pod takich jak ty. A w koncu, jesli rzeczywiscie rosyjska doktryna bedzie taka jak piszesz to bede pierwszy, ktory to potepi. Ale obecnie sadze, ze rosyjska doktryna jest "in statu nascendi" tzn sie tworzy. Pozdrowienia P.S. Na form stusuje sie forme Ty lub Kolego. Te forme tez zzastosowalem i zgadzam sie sie abys i ty mnie tykal. PF
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,50,24353792,24353792,Wajda_w_Izwiestijach_Putin_sie_myli.htmlTemat: herbatka Pu Erh- "morderca tłuszczu": działa?
herbatka Pu Erh- "morderca tłuszczu": działa? jakie są Wasze opinie? ktoś poróbował? ja sobie popijam, za smaczne to to nie jest- pachnie jak w sklepie akwarystycznym- ale można sie przyzwyczaić :) tylko czy gra jest warta świeczki... w końcu tych super odchudzaczy miliony, a ludzie grubi :) ja całe szczęscie nie jestem gruba, ale chyba im człowiek szczuplejszy, tym bardziej krytyczny :/ więc mam nadzieję, że połączenie chińskiego cudu Pu- Erh i basenu oraz innych form aktywności fizycznej przyniesie jakies rezultaty! Czy może strasznie się mylę......?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,16,10812814,10812814,herbatka_Pu_Erh_morderca_tluszczu_dziala_.html


Temat: Leczenie trądziku izotretynoiną
Długość leczenia jest uzależniona od dawki, jaką się przyjmuje - u jednego będzie trwać to 5 miesięcy, a u kogoś innego 15. Co do dawki skumulowanej natomiast, to nieprawdą jest, że nie można przekroczyć pewnej określonej wartości. Lekarze stosujążne formy leczenia - i tacy, którzy kierują długoletnim (!) leczeniem z małymi dawkami, tacy którzy po osiągnięciu dawki rekomendowanych 120mg/kg ciągną terapię podtrzymującą. Ilu lekarzy, tyle opinii i form leczenia - jak zawsze:) A nawrót może nastąpić tak czy inaczej - niezależnie od tego, czy pacjent wybrał całą zalecaną dawkę i czy stosował się do rad lekarza, czy nie. Ryzyko nawrotu jest zawsze - obecnie mówi się o ok. 90% skuteczności leku. Sporo osób podważa to, dając za przykład liczne wypowiedzi ludzi, którzy narzekają na nawrót trądziku, jednak po pierwsze trzeba mieć na uwadze to, że coraz więcej ludzi w ogóle poddaje się temu leczeniu (a więc i więcej osób ma nawrót siłą rzeczy), no i sami powiedzcie - ile osób które pozbyło się trądziku dalej szuka forów o tym problemie i się na nich udziela, zachwalając lek? :) Według mnie gra jest warta świeczki.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,211,106635873,106635873,Leczenie_tradziku_izotretynoina.html


Temat: Dzis sa moje urodziny
No to fanfary, huragany, wiwaty, dzieci w strojach regionalnych i ludow-wyzwolenczych, przemowienia, przecinanie wstegi, odslaniamy Popiersie z Czasow Mlodosci, w szkolach konkursy wiedzy O. Prywatnie: wielkie, sympatyczne smooooki. Oby szirazniej. Co do adremu: Stachury nie czytalem ale nie chcialem. Opinie o nim mam ze 'hype'. I ze myslowo 'nic'. Nie dalem rady Prousta, mimo ze ze 4 razy podchodzilem, dwa razy na samotnym wygnaniu. No, pierwsze 150 stron pierwszego tomu i zero. Takoz i wielcy Rosjanie od duzych form, bo ci mniejsi od mniejszych i owszem. BreslY po wynurzeniu postwirusowym. Moja konkretyzacja obserwacji: poczniesz - nie odpoczniesz :-( Pytanie filmowe_zagadka: kto gra glowna role w szesciodcinkowym serialu 'Legenda o Rozkwitjacej Milosci dla Przewodnika udzielajacego wskazowek na miejscu'.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,12233,11297492,11297492,Dzis_sa_moje_urodziny.html


Temat: "Gra ciałem" - potrzebuję opinii Pań
Jak patrzycie na swoje ciało. +++Bez zbędnych emocji, jestem z siebie zadowolona, aczkolwiek wiem co jest z nim nie tak (oczywiście wg mnie).Znam swoje plusy i minusy. Czy ciało jest uzupełnieniem Waszej duszy? +++Myślę, że nie jest ono uzupełnieniem, raczej wyrazicielem tego co w sródku, tego co chcę pokazać. Czy nie zdarza Wam się czuć rozbieżności między "tą"w lustrze a "tą" w środku,w duszy? +++Nie, ponieważ jestem (staram się być) naturalna i nie silić się na pozy. Kiedy pokazuję sobie w duszy język, to również w lustrze widzę siebie z wywalonym językiem. &#62 Czy nie czujecie się czasem kimś innym? +++Nie, ale Nie zdarza Wam się przybierać takich form (pozy ciała, wizerunek, nowa stylizacja), że stajecie się kimś zupełnie &#62 innym? +++zdarzało mi się I niekiedy z tą grą ciała czujecie się źle bądź dobrze? +++ Czułam się z tym źle i przestałam. Kiedy nie chcę pokazać jaka jestem to ograniczam się do minimum "wyrazu cielesnego". Co myślicie o sobie zmywając wieczorem makijaż, kiedy Was nikt nie widzi, kiedy nie musicie nic udawać? Jaką siebie bardziej lubicie a jaka jest bardziej lubiana przez innych? +++Nie myślę zazwyczaj o tym co widzę w lustrze, bo mam tysiąc innych myśli w głowie, na szczęscie mam taki charakter, że raczej jest OK bez udawania. Kiedy ktoś nie akceptuje jakiś moich cech a nie jest osobą dla mnie ważną, to po prostu nasze drogi rozchodzą się, na opinii osób obcych na temat mojej osoby mi nie zależy i dlatego np. na ulicy robię to co chcę, siadam, stoję opieram się o ścianę w taki sposób jaki mi akurat pasuje (do nastroju, ubioru itp)nie zwracam uwagi na to, że nie mam wystudiowanego sposobu poprawiania włosów i trzymania szklaneczki z drinkiem - to co ogranicza moje zachowanie i co sama sobie narzuciłam to ogólnie przyjęte zasady dobrego zachowania. Ufffffff TYLE nic więcej już nie powiem (napiszę).
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,16,4658627,4658627,_Gra_cialem_potrzebuje_opinii_Pan.html


Temat: Przyszłość Europy
Ja też nie wiem, o co chodzi z tą "merytorycznośćią" i żarcikami na ten temat. Merytorycznie - to znaczy: do rzeczy. Czyli jak ktos się nie zgadza, ma inne zdanie, albo uważa innych za niekompetentnych lub niedouczonych to powinien uzasadnić. I tyle. Jak mowi: "nie macie pojęcia o czym mówicie" bez wskazania konkretnych wypowiedzi czy opinii - to mówi od rzeczy. A teraz - trochę do rzeczy. Mnie się zdaje, że jeżeli nie całkiem do nas trafia jeszcze sama idea i realia Unii, to może dlatego, że właściwie jest to coś całkiem wyjątkowego w historii i wspólczesnym świecie. To coś więcej niż organizacja międzypaństwowa (jak ONZ) sojusz (jak NATO), ale mniej niż sfederowane państwo. To cos całkiem nowego i dlatego trudno nam odnieść do tych form, które znamy. Stąd też pewna nieufność do tego tworu. My (Polacy) na tym jednak - generalnie - korzystamy i powinniśmy robic wszystko, by utrzymać spójność Unii. To dość trudna i subtelna gra, bo po jednej stronie mamy opcję rozpadu - a po drugiej możliwość dominacji przez największe potęgi (gł. Niemcy). Jesteśmy zapewne skazani na lawirowanie pomiędzy obiema opcjami. Dobrze by było, gdybyśmy przy tym nie odgradzali się od krajów na wschodzie, co też przy Schenden nie jest łatwe. Jeśli chodzi o nowe osoby wybrane na "władze" UE (Belg i Angielka), to ja na to patrzę w odróżnieniu od przeważających opinii b. pozytywnie. Lepiej, że są to nowe twarze. Trzeba właśnie dać szanśę nowym ludziom, a nie obracać sie wciąż wsród tych samych nazwisk! Pozdrawiam. Roseau
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,49252,99010805,99010805,Przyszlosc_Europy.html


Temat: Prośba DO forum Szczecin
Wczoraj nie działał mi internet więc dziś przesyłem wczorajszy tekst :) spik napisał(a): &#62 W moim odczuciu akcja "Prośba od forum Szczecin" nie odniosła zamierzonego ( &#62 mogę się go jedynie domyślać ) celu. otóż nie masz racji. Rezultaty są dużo większe aniżeli się spodziewałem. Dawno nie słyszałem tylu róznych opinii o Szczecinie. Nigdy nie mała to być monografia czy badania statystyczne. Chodziło o pozyskanie opinii aktywnych internautów. Pozwolę sobie wspomnieć też o aspekcie propagandowym. Conajmniej kilkadziesiąt osób poczytało sobie o naszym mieście - część pewnie nawet chwilę się zastanowiła... niektórzy pewnie odpowiedzieli na pytania sugerując się opiniami innych - jakby na to nie patrzeć gra jest warta świeczki. Zbieranie suchych danych statystycznych w &#62 takim tygielku jak forum to delikatnie rzecz ujmując nieporozumienie .Tutaj ( &#62 tj na forum ) nie uczstniczą osoby skłonne do schematycznych ,szkolnych &#62 odpowiedzi. - i wcale nie chodziło o schematyczne odpowiedzi (choć wiele i takich było). Właśnie forum jest znakomitym miejscem na uzyskanie zróżnicowanych odpowiedzi. I o to chodziło. W encyklopedii / atlasie każdy może sobie sprawdzić odpowiedzi... Nie miał to być też żaden "egzamin"... W moim przekonaniu utwierdziła mnie wizyta na forum częstochowskim &#62 , gdzie sąsiadują dwa wątki - jeden właśnie pod tytułem j.w. a drugi po prostu &#62 "Poznań" .Jak sądzicie jaki był stosunek liczny postów .Niestety 1 : 10.Fakt &#62 dyskusja była moderowana przez poznaniaków lecz posiadała wszelkie cechy &#62 dyskusji form materii ożywionej. Skoro tak Cię to ruszyło to czemu nie "pomoderowałeś" tego wątku. Narzekać to każdy potrafi - zrobić coś samemu jest trudniej. PS Nikt nie ignoruje słupska :) już się nawet niektórzy zastanawiali co to za kotwica w centrum Szczecina :))) No i ten wysoki akademik z którego widać morze :)))
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,70,1591652,1591652,Prosba_DO_forum_Szczecin.html


Temat: alternatywa
Użytkownik Grażyna Leśniak <GrazynaLesn@poczta.fm Przykro mi Wojtku,ale nie "rozumiesz mojego oburzenia". Takimi rozstrzelonymi literkami napisałam tam, że wściekło mnie zbudowanie  t a k i e g o  p o r ó w n a n i a.. Dla mnie nie istnieją "kolory, którymi się nie maluje",za to istnieją konteksty,w których się nie pokazuje swoich malunków światu. g. Byc moze , rzeczywiscie nie rozumiem podstaw twego oburzenia, mozesz je wyjasnic , bo Marco reszta grupy  zapewne jest ciekawa. Ja natomiast uwazam, ze przez szacunek dla ludzkiego zycia , okropieństw, smierci i  tragedii przeszlosci  nie powinno sie trawestowac pewnych symboli , budowac przy ich pomocy porownan , uzywac w innych kontekstach , przerysowywac i uwypuklac inne nie majace zwiazku sprawy. To jest tylko moja opinia i absolutnie Cie nie "cenzuruje" . Pamietam , twa opinie i pisalas o tym , ze nie masz nic przeciwko zabawkom - klockom Lego, z ktorych uklada sie hitlerowskie obozy koncentracyjne  . Ale znam Cie na tyle dlugo i wiem dokladnie jak nienawistny jest twoj stosunek do faszyzmu totalitaryzmu i wszelkich form rasizmu , ze potrafie zrozumiec iz  jest to tylko kwestia gustu i uznanie artysycznego prawa do "malowania wszystkimi kolorami". Szanuje pod tym wzgledem twoj poglad na sztuke, chociaz go nie podzielam , po prostu moj gust jest inny , zatem takie zabawki mogą mi sie nie podobać. PS A co do papieża -zapraszam cię w przyszły piatek, bo wtedy wrócę, na cośtam-religia, to wytłumaczę ci -prozą, bo nie mam talentu Podsiadły - dlaczego jego wiersz był wręcz panegirykiem w porównaniu z moimi poglądami na niektóre aspekty papieskiej działalności. Proszę uprzejmie-jestem agnostyczką i antypapistką i mogę o tym rozmawiać,ale nie tu. A irytuje mnie niezmiernie,gdy po raz kolejny używasz argumentu światopoglądowego w grupie nie temu poświęconej. Gra , masz racje , nie ma sensu wracac tutaj do tamtego watku, jedyne co ośmiele sie przypomniec , to fakt iz nie uzywalem w nim żadnych argumentow zwiazanych ze swiatopogladem. Zadna z opinii , ktore tam  wyrazilem , nie wyniakla i nie miala nic wspolnego z tym iz jestem "fanem" :) chrzescijanstwa . Mowilem jedynie o tym ze : Podsiadlo w wierszu nie ma szacunku dla osob starszych , uzywa wulgarnych okreslen , jest niemerytoryczny i halasliwy, oraz poprzez liczne wulgarne epitety moze obrazac osoby wierzace. takie argumenty w ustach nieprzypadkowego lecz majacego uznanie poety nazwalem prymitywnymi. I wlasciwie bylem jedyna osoba, ktora uzywala jakichkolwiek argumentow w tamtym watku. Ty natomiast napisalas , ze jest to sluszna i stanowcza forma wyrazu i obrocilas sie na piecie. (z twoim odbiorem nie klocilem sie , byly to wszak twoje odczucia , lecz sama uzylas argumentu swiatopogladowego piszac ze nie lubisz gdy ktos traktuje Ciebie - ateistkę , jak zblakaną owieczkę ) Pojaw się na tej religii, to będziesz już naprawdę wiedział "jak potrafiłam". W sprawie tego pojawienia sie ;) , napisalem do Ciebie w liscie prywatnym. pozdrawiam Wojtek
Źródło: topranking.pl/1509/alternatywa.php

Formularz

POst

Post*

**Add some explanations if needed